Mat, połysk, a może struktura?

Jak powszechnie wiadomo malowanie proszkowe przynosi wiele korzyści. W poprzednich wpisach przybliżyliśmy:


Pora skupić się teraz na kolejnej, ważnej rzeczy jaką jest
farba proszkowa. Jakie efekty można dzięki niej uzyskać i czy malowanie proszkowe to tylko głęboki kolor i gładka, połyskująca powierzchnia?

FARBA PROSZKOWA

Farba proszkowa to nic innego jak substancja w postaci proszku, stworzona na bazie polimerów, która pod wpływem ciepła ulega stopnieniu, rozlaniu a potem ostatecznemu utwardzeniu. W skład farby proszkowej wchodzą: żywica (spoiwo), pigmenty i wypełniacze (decydują o kolorze, kryciu czy połysku) oraz środki pomocnicze. Obecnie możemy uzyskać właściwie każdy wygląd powłoki, jaki nam się tylko zamarzy. Paleta kolorów dostępnych na rynku farb proszkowych jest wręcz nieograniczona. 

Możesz to sprawdzić klikając tutaj.

KOLOR TO NIE WSZYSTKO

Oddając swój przedmiot do malarni proszkowej możesz wybrać nie tylko kolor, ale również strukturę i stopień połysku.  Farby strukturalne najczęściej stosuje się tam, gdzie konieczne jest zakrycie wad materiału. Dodatkowo zabezpieczają przed poślizgiem i nadają ekskluzywny wygląd.  Pomarszczona powierzchnia wzmaga twardość i odporność na ścieranie. Takie wykończenie często stosuje się np. do pokrywania narzędzi czy sprzętu sportowego. Struktury pozwalają również na uzyskanie efektu skórki pomarańczy lub papieru ściernego. Wykorzystanie farby strukturalnej może pomóc w uzyskaniu oryginalnego dekoracyjnego efektu.

POŁYSK, MAT... A MOŻE METAL?

Efekt połysku rozróżniamy poprzez podział na: wysoki i średni połysk oraz na półmat i mat. Połysk wysoki i średni będzie przyciągał uwagę, ale i podkreślał niedoskonałości malowanego produktu. Jednak efekt matowy i półmatowy doskonale zamaskuje pewne mankamenty. Jeśli jednak chcesz uzyskać efekt srebra lub chromu, wybierz powłoki metaliczne. Dzięki dodatkom drobinek metali, takich jak stali nierdzewnej czy mosiądzu, malowany element może nabrać iskrzącego wyglądu. Ten efekt wykorzystuje się głównie w architekturze, meblarstwie lub przy produkcji elementów dekoracyjnych.

Masz jakieś pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej?
Nasi specjaliści chętnie doradzą i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Odwiedź nas i przekonaj się, że proszkowo malujesz = zyskujesz!

Kontakt

Siedziba firmy
LQS Energy People Company sp. z o.o.
ul. Krótka 18
22-400 Zamość
NIP: 9223055592
E-mail: info@lqs-ep.com

Malarnia proszkowa
ul. Przemysłowa 9, 81-029 Gdynia
(wejście z prawej strony budynku od ul. Przemysłowej)
E-mail: malarnia@lqs-ep.com
Tel.: +48 791 299 533

Skip to content