Co warto wiedzieć o malowaniu proszkowym?

Znasz to powiedzenie, że „trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona”? Trzeba przyznać, że coś w tym jest. Cudze chwalimy, a swego nie znamy… Ale co tu chwalić, jak z ogrodzenia odchodzi farba, nasze balustrady straciły całą głębię koloru, a felgi w aucie?
No cóż, zostawmy to bez komentarza. Nie każdy musi zwracać uwagę na krawężniki. 😉

Dlaczego więc ogrodzenie u sąsiada wygląda olśniewająco, bez względu na warunki pogodowe czy porę roku? Przecież nigdy nie widziałeś/aś go w sobotnie południe malującego przęsła. A felgi na samochodzie? Zawsze błyszczące i bez milimetra rysy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że sąsiad wie, czym jest malowanie proszkowe. Ba! Nawet jest szansa, że niejednokrotnie z niego korzystał.

CZYM JEST MALOWANIE PROSZKOWE?

Malowanie proszkowe to najbardziej efektywna metoda malowania powierzchni metalowych. Wśród innych sposobów wyróżnia się przede wszystkim jakością wykonania, trwałością i oszczędnością. Posiada szeroki wachlarz zastosowań, a elementy, które zostały poddane metodzie malowania proszkowego, towarzyszą nam w codziennych czynnościach.

Lakierowanie proszkowe polega na pokryciu farbą proszkową powierzchni metalowych. Główną zaletą jest krótki czas wykonania,
gdyż składa się tylko z 3 etapów: przygotowania materiału, aplikacji farby i utwardzenia w piecu.

Proces Malowanie Proszkowe Gdynia Lqs Energy People
Rys.1 Proces malowania proszkowego

Malowanie proszkowe nadaje się do materiałów o powierzchni stalowej, stalowej ocynkowanej, aluminiowej  oraz do elementów ze stali nierdzewnej.

Teraz zastanów się przez chwilę, co w Twoim domu, samochodzie czy na podwórku może wymagać drobnej poprawki?

Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy małą ściągę:

Elementy Malowanie Proszkowe Gdynia Lqs Energy People
Rys. 2 Przykłady elementów malowanych proszkowo

Nadal nie masz pewności, czy Twój produkt nadaje się do malowania?
Nasi specjaliści chętnie doradzą i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Jak widać, do obróbki nadają się małe jak i wielkogabarytowe powierzchnie. Nasza profesjonalna malarnia proszkowa w Gdyni wykorzystuje najwyższej klasy linię technologiczną, która pozwala na malowanie części o długości do 7,5 metra.

Lakierowanie proszkowe jest idealną metodą jeśli zależy Ci na doskonałej jakościw krótkim czasie. Cały proces trwa do kilku godzin
(w zależności od nakładu i wielkości elementów). Metoda malowania proszkowego gwarantuje odporność na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzeń mechanicznych oraz stanowi zabezpieczenie antykorozyjne.

Producenci farb proszkowych zadbali również o bogatą paletę kolorów RAL. Efekt końcowy możemy również wzbogacić o dowolny rodzaj powierzchni, np. gładką, strukturalną, z połyskiem lub bez. Decydując się na malowanie proszkowe możemy mieć pewność,
że malowana powierzchnia zachowa swój pierwotny odcień i strukturę. Nie musimy martwić się o pęknięcia, zacieki, pęcherzyki powietrza, wyblakły kolor czy brak połysku.

Cena malowania proszkowego – czy w tej kwestii jest się o co martwić?

Malowanie proszkowe to przede wszystkim oszczędność
Wybierając farby proszkowe oszczędzasz:
  • swój cenny czas: dzięki aplikacji jednej (lub dwóch) warstwy farby, skraca się długość trwania całego procesu,
  • pieniądze: dzięki wysokiej trwałości farb, doskonały efekt utrzymuje się przez wiele lat – bez konieczności poprawek i ponownego lakierowania,
  • nerwy, gdyż nie wystąpią żadne zacieki, zapowietrzenia czy nierówności na malowanym obiekcie.
Cena malowania proszkowego zależy między innymi od wybranej farby, wielkości i ilości elementów.

Malowanie proszkowe a środowisko naturalne

Wszystko brzmi dobrze: jest doskonała jakość, krótki czas realizacji, szeroki wachlarz możliwości i oszczędność. Zostaje jednak jeszcze jeden aspekt – troska o środowisko naturalne.

Kryzysy, jakich doświadcza nasza planeta dotykają każdego z nas. W związku z tym, na co dzień staramy się dbać o Ziemię poprzez segregację śmieci, oszczędzanie wody i prądu, czy wybierając rower zamiast samochodu.

A co z tym malowaniem proszkowym? Czy to jest w ogóle bezpieczne?

Otóż tak! Wybierając malowanie proszkowe nie wpływamy negatywnie na środowisko naturalne. Cały proces jest całkowicie bezpieczny
i ekologiczny. Nie używamy szkodliwych rozpuszczalników, a podczas etapu utwardzania, dzięki specjalnym systemom filtracyjnym, nie zostają uwolnione żadne niebezpieczne substancje. Ponadto pozostałości proszku, które nie przyczepiły się do lakierowanego elementu, mogą zostać wykorzystane podczas kolejnego malowania.

Gratulacje! 
Teraz już wiesz, czym jest malowanie proszkowe i dlaczego jest zbiorem wielu zalet. Teoria już za nami, więc przyszła pora na praktykę. Wzbogać swoje otoczenie i pokaż sąsiadowi, kto tu teraz rządzi. 😉

Odwiedź nas i przekonaj się, że proszkowo malujesz = zyskujesz!

Kontakt

Siedziba firmy
LQS Energy People Company sp. z o.o.
ul. Krótka 18
22-400 Zamość
NIP: 9223055592
E-mail: info@lqs-ep.com

Malarnia proszkowa
ul. Przemysłowa 9, 81-029 Gdynia
(wejście z prawej strony budynku od ul. Przemysłowej)
E-mail: malarnia@lqs-ep.com
Tel.: +48 791 299 533

Skip to content