6 SEKRETÓW MALARNI PROSZKOWEJ

Ameryki nie odkryjemy, ale jedno przyznać trzeba: malowanie proszkowe to doskonała metoda na uzyskanie trwałej, estetycznej
i odpornej na korozję powierzchni
. Przemawia za tym wiele aspektów, chociażby takich jak trwałość farb proszkowych i ich wysoka przyczepność do materiału. Jednak, aby tak było, należy przestrzegać kilku ważnych zasad.

6 KROKÓW DO UZYSKANIA POWŁOKI IDEALNEJ

1. PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Odpowiednie przygotowanie powierzchni to podstawa w procesie malowania proszkowego, dlatego pierwszym (pokusilibyśmy się
o stwierdzenie, że i najważniejszym) krokiem jest czyszczenie. Należy dokładnie oczyścić malowany element z tłuszczu, rdzy, farby
czy wszelkich innych zabrudzeń. W zależności od rodzaju zanieczyszczeń, stosuje się wiele różnych technik, np.: piaskowanie, szlifowanie lub mycie wysokociśnieniowe.

2. WYBÓR FARBY PROSZKOWEJ

W zależności od pożądanego efektu, należy wybrać odpowiedni rodzaj farby. Kluczem jest tu dobór odpowiedniej wielkości cząstek, koloru i właściwości technicznych oraz zakup farby u sprawdzonego i polecanego producenta. Szerzej o farbach i ich możliwościach pisaliśmy tutaj.

3. DOBÓR ODPOWIEDNIEGO SPRZĘTU

Kolejnym, istotnym elementem jest sprzęt w postaci m.in.: kabiny proszkowej (z systemem wentylacyjnym), systemu haków i łańcuchów, pieca polimeryzacyjnego i pistoletu natryskowego. Nowoczesne i sprawne wyposażenie wpływa nie tylko na czas pracy i sprawny proces malowania, ale również na jego efektywność i trwałość. Sprzęt musi zapewniać odpowiednią temperaturę oraz ilość ciśnienia i przepływu powietrza.

4. PROCES NANOSZENIA POWŁOKI

Proces nanoszenia powłoki na malowany element to najbardziej wymagający etap procesu. Należy stale przeprowadzać kontrole procesu nakładanej powłoki oraz jej grubości. Pracownicy wykonujący ten etap powinni zostać odpowiednio przeszkoleni i przygotowani tak,
aby gwarantować klientom najwyższą jakość malowania.

5. SUSZENIE I UTRWALANIE

Do wysuszenia i utrwalenia naniesionej farby należy zastosować odpowiednią temperaturę i czas w piecu polimeryzacyjnym. Dzięki temu można uzyskać twardość i odporność na zarysowania czy promieniowanie UV malowanego elementu.

6. KONTROLA JAKOŚCI

We wszystkich procesach produkcyjnych i usługowych ważnym elementem jest regularne przeprowadzanie kontroli jakości na każdym etapie procesu. Malowanie proszkowe powinno być pod pełną kontrolą: od sprawdzenia poprawności oczyszczenia elementów, poprzez kontrolę sprawności sprzętu i jakości nakładanych powłok, aż po nadzór końcowych faz malowania. W celu zapewnienia wysokiej jakości usługi, należy stosować systemy zarządzania jakością, takie jak ISO 9001.

Jeśli chcesz uzyskać trwałą i estetyczną powłokę, malowanie proszkowe może okazać się idealnym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że każdy efekt wymaga nieco innego podejścia, a nieskazitelna jakość – pełnego profesjonalizmu.

Nasza Malarnia Proszkowa w Gdyni gwarantuje wykonanie lakierowania na najwyższym poziomie i szybki czas realizacji.

Masz jakieś pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej?
Nasi specjaliści chętnie doradzą i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Visit us and see what we can offer you!

Contact

Company headquarters
LQS Energy People Company sp. z o.o.
ul. Krótka 18
22-400 Zamość
NIP: 9223055592
E-mail: info@lqs-ep.com

Powder paint shop
ul. Przemysłowa 9, 81-029 Gdynia
(wejście z prawej strony budynku od ul. Przemysłowej)
E-mail: malarnia@lqs-ep.com
Tel.: +48 791 299 533

Skip to content